Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

PODSUMOWANIE SEZONU MOTOCROSSOWEGO W KLUBIE MTR. NOMINACJE DO TYTUŁU ZAWODNIKA ROKU 2017

Po trudach sezonu motocrossowgo 2017 i ciężkiej pracy naszych wspaniałych zawodników, przypieczętowanej zresztą wspaniałymi wynikami , nadeszła ta upragniona chwila wytchnienia i podsumowania wszystkich sukcesów.

Na tę ogromną pulę niesamowitych osiegnięć pracowało 33 zawodników startujących w motocrossie,w cross country i nawet w żużlu. Zawodnicy ci staneli ponad 210 razy na starcie, by walczyć o miejsca na podium , by zdobywać punkty dla klubu i by realizować swoje ambitne plany i marzenia.

W Mistrzostwach Polski w motocrossie regularnie startowało siedmiu zawodników i są nimi: Dariusz Rapacz MX125, Marek Jaskulski MX Masters, Wanessa Rapacz MX kobiet, Zuzanna Rusin MX kobiet, Piotr Sczepanek MX Open , Kamil Maślanka MX 85, Łukasz Papierz MX Open.

W tych wysokiej rangi zawodach jakimi są Mistrzostwa Polski, Dariusz Rapacz stanął cztery razy na podium, by w klasyfikacji generalnej po siedmiu rundach zdobyć tytuł Wicemistrza Polski w motocrossie w klasie MX 125. Startował on jeszcze w klasie MX Open i MX Junior.

Swoje pierwsze i najszczęśliwsze pięć minut miał również na tych mistrzostwach Marek Jaskulski jeżdżący w klasie MX Masters, który jeden raz stanął na podium. A w klasyfikacji generalnej uplasował się na bardzo dobrym , bo piątym miejscu.

Pięknie i walecznie pojechała w MP Wanessa, która w dniu swoich osiemnastych urodzin sprawiła sobie na jednej z rund wspaniały prezent stając na podium. Był to jej jeden z szczęśliwszych startów, po kilku poważnych kontuzjach, które zaważyły na wynikach w generalce, gdyż sezon w MP ukończyła na ósmej pozycji.
Z kolei Zuzia Rusin MX kobiet dzięki systematycznej i wtrwałęj walce w mistrzostwach, w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce.

Natomiast debiutujący w tym roku na MP Kamil Maślanka MX85 , w pierwszym sezonie nie spuszczał z tonu, gdyż twardo trzymał sie w pierwszej dziesiątce i ostatecznie w generalce uplasował sie na ósmym miejscu.

W MP jeździł również Piotr Szczepanek , który w tym sezonie postawił na mocniejszy motocykl, jeżdżąc w elitarnej klasie MX Open, gdzie sezon ukończył na ósmym, zresztą bardzo dobrym jeżeli chodzi o konkurencyjność w tej klasie, miejscu.

Łukasz Papierz startujący w tej samej klasie co Piotr po kilku nieobecnosciach na MP , ukończył je ostatecznie na 13 miejscu.

Następnymi elitarnymi zawodami na miare naszego kraju był Puchar Polski , gdzie wystartowało od nas pięciu zawodników i gdzie trzech z nich zajęło miejsca na podium. Po tej jedynej w swoim rodzaju konkurencji zawodnicy nasi wrócili do domów ze złotem zdobytym przez Dariusza Rapacz MX Junior, srebrem wywalczonym przez Marka Jaskulskiego MX Masters i brązem zdobytym przez Wanessę Rapacz MX Kobiet.

Jednak największa frekwencja na zawodach, naszych teamowych zawodników, była zauważalna podczas Mistrzostw Strefy Polski Południowej rozegranej w szesciu rundach. W tych mistrzostwach w sumie z naszego klubu wystartowało 27 zawodników.

Stanęli oni podczas tych eliminacji 51 razy na podium i w sumie zdobyli pięć tytułów Mistrzowskich w motocrossie, które przypadły w udziale: Kamilowi Maślanka MX85, Dariuszowi Rapacz MX Junior, Wanessie RapaczMX Kobiety,Piotrowi Szczepankowi MX1, Markowi Jaskulskiemu MX Masters. Następnie trzy tytuły Wicemistrzowskie należały do: Mateusza Golana MX2C, Dawida Jopka MX65 i Łukasza Papierz MX1. A z kolei tytuł Drugiego Wicemistrza Polski Strefy Południowej otrzymali Rafał Frydel MX1C i Zuzanna Rusin MX kobiety.

Zainteresowaniem wśród naszych riderów cieszyły sie także międzynarodowe zawody Top Amator Cup rozgrywane na terenie Polski i Czech.Gdzie zawodnicy stanęli tam około siedmiu razy na pudle i w klasyfikacji generalnej w klasie MX kobiet Mistrzowski tytuł wywalczyła Zuzanna Rusin.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w motocrossie kilka razy brał udział Dariusz Rapacz w klasie MX 125, gdzie na jednej rund otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. Natomiast w Pucharze Słowacji stanął na podium dwa raz na trzecim miejscu. A Wanessa w tym samym pucharze zajęła drugie miejsce w klasie MX Kobiety.

W cross country w tym sezonie startowało też kilku zawodników.Dobre miejsca zajmował, w Pucharze Południa w cross country i w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w cross country, Krzysztof Lichota.

Pod koniec sezonu zawodnicy nasi wzięli udział w dwóch zawodach regionalnych: w Kamienicy o Puchar MKS Gorce i w Wyścigu o Niepodległość w Bucze.W sumie podczas tych zawodów stanęli 6 razy na podium.

W żużlu mieliśmy też jednego przedstawiciela Piotra Świercza, który startował nie tylko na arenie narodowej , ale również europejskiej i światowej , gdzie w mistrzostwach świata w swojej klasie zajął szóste miejsce.

Podsumowując nasi zawodnicy stanęli na starcie ponad 210 razy, na podim stanęli aż 74 razy.Te liczby mówią same za siebie ,że zawodnicy w naszym klubie odrobili na celująco pracę domową z motocrossu, bo są ambitni, pracowici i mają cel.

Gratulujemy naszym zawodnikom wspaniałych wyników , które przeczyniły sie do tego ,że klub jako całość w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej zdeklasował swoich konkurentów zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej w sezonie 2017. Równie bardzo dobre, bo piąte miejsce, klub jako zespół zajął w Pucharze Polski.

Jesteśmy dumni z naszych zawodników i życzymy im dalszych sukcesów w sezonie 2018.
W związku z tak wspaniałymi wynikami Zarzad Klubu Mtr Osielec dokonał nominacji zawodników , która przedstawia sie następująco: