Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

Ostrowiec Świętokrzyski I runda MSPP

Pierwsza runda MSPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, która odbyła się 15 kwietnia, była inauguracją sezonu motocrossowego w naszym klubie. Na starcie w Ostrowcu zameldowało się 21 naszych teamowych zawodników. Przy ogólnej liczbie startujących tam zawodników- 137 liczba 21 robiła procentowo bardzo dobre wrażenie. Zawodnicy startowali w ośmiu klasach. Tak nienaganna frekwencja przedłożyła się na wspaniałe, emocjonujące widowisko. Prawie pełne bramki podczas startów wzbudzały wśród kibiców zachwyt a ta walka do końca w każdej klasie pobudzała niesamowitą adrenalinę zarówno wśród zawodników jak i widzów. Zawodnicy podczas tej rundy dali pokaz pięknej i profesjonalnej jazdy, i było widać ,że riderzy przyłożyli się do treningów.
Najwięcej emocji przysporzyła nam połączona klasa MX Open i MX Junior. Można powiedzieć , że momentami tam motory nie dotykały ziemi. W klasach tych przede wszystkim liczy się udany start a potem utrzymanie jak najlepszego tępa i nie spuszczenie z gazu. W tej kategorii startowało z naszego klubu sześciu mocnych zawodników , którzy podczas tej rywalizacji często jechali bardzo blisko siebie. Była to braterska walka, ale w pozytywnym znaczeniu.
Ostatecznie w klasyfikacji indywidualnej zawodów w klasie MX Open nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
8. miejsce Mateusz Golan
Jedną z mocniejszych klas podczas tych zawodów była klasa MX Masters. Panowie w tejże klasie wykazali się wielkim wigorem. Mocno kręcili manetkami gazu i nieźle zarzucali piachem. Niestety w tej klasie tym razem nie udało się nam zdobyć miejsca na podium. Tuż za podium , bo na czwartym miejscu był z naszego teamu Janusz Śpiewok. Szóste miejsce zdobył Marek Jaskulski a 21. Grzegorz Rusin. Jednak nasi panowie nie postawili kropki nad "i". Będą następne rundy,żeby nadrobić straty.
W najbardziej licznej klasie MX2C w tych mistrzostwach mieliśmy jednego przedstawiciela - Krzysztofa Lichotę , który uplasował się na 20. miejscu przy trzydziestu startujących zawodnikach.
Wyniki w klasie MX1C, obstawionej przez naszych trzech zawodników, którzy znaleźli się w pierwszej dwudziestce, mieliśmy następujące:
12. Sebastian Kowolik
13. Rafał Frydel
18. Michał Fujak
W klasie młodzieżowej MX 85 złoto dla klubu zdobył Kamil Maślanka , gdzie ostrą walkę stoczył o nie z Jurandem Kuśmierczykiem. Była to bardzo widowiskowa potyczka z esensją niemałej adrenaliny. Zauważalny jest tu u Kamila wielki progres w sporcie motocrossowy. W klasie tej jechał jeszcze Dawid Jopek , który w tym roku postawił na mocniejszy motocykl i debiutujący w tej klasie Oskar Stabraw. Chłopaki zajęli kolejno: 5. miejsce Dawid i 9. miejsce Oskar.
Z kolei nasze panie, jeżdżące w klasie MX Kobiety, zasiliły porządnie w medale nasz team. Po wspaniałej walce Wanessa zajmuje pierwsze miejsce a Zuzanna Rusin trzecie miejsce.
A nasi najmłodsi zawodnicy MX65 , narybek motocrossu, zajęli następujące miejsca: