Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

MSPP III runda Kowala

Trzecia runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej rozegrana została 17 czerwca w Kowali - województwo świętokrzyskie. Wystartowało tam w sumie 99 zawodników w tym 20 z naszego klubu. W każdej klasie, a było ich dziewięć, mieliśmy jednego lub po kilku reprezentantów. Było więc komu kibicować.

Bardzo ciekawą i widowiskową batalię w klasie MX Open stoczyli między sobą Piotr Szczepanek- MTR Osielec i Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno, były emocje , był power. W wyniku czego Piotr stanął na drugim stopniu podium przed Karolem. Widać, że tor w Kowali mu służy. W klasie tej startowali jeszcze Michał Śpiewok stając tuż za podium , bo na czwartym miejscu. Następnie zaraz za Michałem na pozycji piątej zawody ukończy Łukasz Papierz a na pozycji ósmej z kolei finiszował Mateusz Golan.
Nie mogło obyć się na tej rundzie mistrzostw bez złota dla naszych wspaniałych zawodników, które przypadło w udziale Wanessie Rapacz w klasie MX Kobiet , Kamilowi Maślance MX85 oraz Dariuszowi Rapacz MX Junior.
Dariusz szczególnie musiał walczyć o pierwsze miejsce na podium po feralnym drugim starcie , gdzie został zaklinowany w pierwszym zakręcie i prawie z ostatniej pozycji gonił do pierwszego miejsca.
Z kolei Wanessa po ostrym poobijaniu w pierwszym biegu miała już nie startować w drugim , ale oczywiście jak to ona uparta nie pofolgowała sobie. Również Zuzia Rusin bardzo konsekwentna, swój występ ukończyła na trzecim miejscu.
Natomiast Kamil MX 85 wymiatał , bo widać ,że kondycja mu sprzyja i piach nie stanowił dla niego ,żadnej bariery do dobrej jazdy. W klasie Kamila startowali jeszcze Dawid Jopek zajmując czwarte miejsce oraz Oskar Stabrawa zajmując piąte miejsce. Oskar w tym roku debiutuje w MSPP i jak widać fajnie mu to idzie.
Nasz narybek klubowy startujący w klasie MX 65 też pięknie jechał zajmując kolejno: szóste miejsce- Szymon Masarczyk, Tomasz Wicher- ósme miejsce i dziesiąte -Xawier Weirauch. A ich najmłodszy kolega Sebastian Maślanka wywalczył złoty puchar w klasie MX Mini.
Jeszcze czterech zawodników wystartowało z naszego klubu z licencją C. W klasie MX1C Rafał Frydel uplasował się na piątym miejscu a tuż za nim na miejscu szóstym Sebastian Kowolik. W klasie MX 2C Krzysztof Lichota zajął trzynaste miejsce a Kamil Syc świeżo po zdaniu na licencję uplasował się na pozycji dwudziestej z tym ,że w drugim biegu nie jechał z powodu problemów technicznych. Mieliśmy również w bardzo doświadczonej klasie MX Masters reprezentantów w osobach Janusza Śpiewoka , który zdobył piąte miejsce i Grzegorza Rusina , który z kolei zajął 14 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.