Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

IV runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej -Przybyszowy

Czwarta runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej rozegrana została w miejscowości Przybyszowy województwo świętokrzyskie na malowniczo położonym torze pomiędzy dwoma małymi jeziorami.

Zawodnicy z naszego klubu swoją frekwencją, jak zresztą zawsze, dopisali. Mieliśmy w każdej klasie swoich reprezentantów.
Nasi teamowi riderzy podczas tej rundy dali pokaz pięknej walki. Jazda ich była bardzo widowiskowa, bo walczyli zacięcie i do końca.
W połączonych klasach MX Open i Junior, które są najmocniejszymi klasami, wystąpił nasz mocny tercet: Dariusz Rapacz, Piotr Szczepanek i Łukasz Papierz, który zagrał bardzo ostro. Chłopaki dali pokaz mistrzowskiej jazdy. Było na co popatrzeć, co też zaowocowało wspaniałymi miejscami na podium. Dariusz Rapacz w klasie MX Junior stanął na najwyższym miejscu na podium podobnie jak Piotr Szczepanek , ale w klasie MX Open i w tej klasie co Piotr, Łukasz Papierz finiszuje na trzecim miejscu.
Trzech wspaniałych z naszego klubu mieliśmy też w klasie MX 85 , gdzie generalnie tam doszło do braterskiej walki, w dobrym tego słowa znaczeniu, pomiędzy Kamilem Maślanką , Dawidem Jopkiem i Oskarem Stabrawą. Liderem w tej potyczce został bezapelacyjnie Kamil Maślanka zajmując pierwsze miejsce na podium , drugie miejsce należało do Dawida Jopka a trzecie do Oskara Stabrawy.
Z kolei w klasie MX Masters mieliśmy dwóch przedstawicieli Michała Korpasa i Grzegorza Rusina, gdzie Grzegorz uplasował się na 12. miejscu a Michał Korpas po niesamowicie zaciętej walce o pierwsze miejsce z Tomaszem Dróżdż na szczęście obronił swoją pierwszą pozycję dając przy tym ogromną dawkę emocji swoim kibicom.
Dziewczyny z MTR nie były gorsze od męskiej części naszego teamu , bo zgodnie pierwsze dwa kolejne miejsca na podium należały do nich. Wanessa Rapacz zajęła pierwsze a Zuzanna Rusin drugie miejsce. Wszystkim zdobywcom podium podczas tych eliminacji serdecznie gratulujemy.
Nie mieliśmy podium w klasach MX1C, MX 2C i MX 65, ale to nie znaczy ,że nad tym nie pracujemy, bo Rafał Frydel MX1C ciągle ociera się o podium tym razem zajął 6. miejsce. Podobnie nasi najmłodsi riderzy też ciągle dążą do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Tym razem Szymon Masarczyk MX65 zdobywa 5. miejsce co bardziej go motywuje do dalszej walki o jak najwyższe punkty jak również jego kolegę Xawiera Weiraucha, który zakończył zawody na 8. pozycji.
Mieliśmy również dwóch reprezentantów w najbardziej licznej klasie MX2C w osobach Krzysztofa Lichoty i Kamila Syca. Po tej rozgrywce Krzysztof uplasował się w połowie stawki zajmując 17. miejsce a Kamil zajął 29. miejsce.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszego klubu.